Utställning 25 maj vid klubbstugan i Lundby, Kolsva

 

BIS – vuxen
1. 1.   SUCH Krambjörnens Mornings By The Creek, Newfoundlandshund, Äg. Britt-Louise Lundgren, Kolsva
2. 1.   Four Steps´s Cute Cobra, Mops, Äg. Eva Åkerlund, Köping
3. Notice Dreamweaver, Australisk Terrier, Äg. Anette Andersson, Sala
4. Yulara Kassia, Basenji, Äg. Camilla Lebzien, Sala
Reserv Chininas Joshua, Wippet, Äg.Susanne Lindblom, Enköping

 

BIS – valp
1. 1.   Popitop´S Dagny, Mops, Äg. Eva Åkerlund, Köping
2. 1.   Tidölyckans Blitz, Schäfer, Äg. Karin Lindstedt, Eskilstuna
3. 1.   Pei Attention Price Gonna Beat Ya, Shar Pei, Äg. Anna Thorsjö & Karin Ögren, Katrineholm
4. 1.   Evanescence´s Great Black Widow, Staffordshire Bullterrier, Äg. Magdalena Jimo, Nynäshamn
Reserv RackiRock´s White Hope, Golden Retriever, Äg. Eva Maltesson, Arboga

 

BIS – veteran
1. 1.   NORDUCH Yulara Fulared Friscus, Basenji, Äg. Camilla Lebzien, Sala
2. Cessibonis Joy Of Candy, Samojedhund, Äg. Marjatta Överkvist, Frövi
3. SUCH Sweet Senorita´s Liza Minelli, Chihuahua Korthår, Äg. Moniqa Persson, Köping

 

Parklass
1. 1.   SUCH Krambjörnens Mornings By The Creek och Bearbos Jon The Cruiser, Newfoundlandshund, Äg. Britt-Louise Lundgren/P-A Söderkvist, Kolsva
2. SUCH Vitagårdens Silver Baron Von Elf och Wisex´s Zimon, Japansk Spets, Äg. Monica Matsson, Täby

 

Barn med hund -10år
1. 1.       Ellinor med Nicke

 

Barn med hund 10-16år
1. 1.       Matilda med Bimbo

 

Kolsvas vackraste hund: SUCH Krambjörnens Mornings By The Creek, Newfoundlandshund, Äg. Britt-Louise Lundgren, Kolsva

 

Utställning 2 augusti vid klubbstugan i Lundby, Kolsva

 

BIS – vuxen
1. Dalmo Georgie Girl, Dalmatiner, Äg. Per-Olof Mattsson, Ärla
2. Enigma Superlicious Outfit, Faraohund, Äg. Sandra Älverud Sjöström, Örebro
3. SVCH Dualdigni´s Kite Flying, Cocker Spaniel, Äg. Madelene Ljungkvist, Köping
4. Ziams I´m So Special, Shih Tzu, Äg. Ingalill Malmros, Haninge
Reserv Bobelz Karter, Schipperke, Äg. Birgitta Karlsson, Åkers Styckebruk

 

BIS – valp
1. Ringfighter Captain Jack Sparrow, Boxer, Äg. Helena Gustafsson, Nyköping
2. Aureus, Belgisk Vallhund, Tervueren, Äg. Lotta Ringius, Västerhaninge
3. Kransbackens Anton, Engelsk Springer Spaniel, Äg. Thomas & Jeanette Johansson, Borlänge
4. Tercha´s Zeb Takes All, American Staffordshire Terrier, Äg. Tony Bölja, Skinnskatteberg
Reserv Jangel´s Peggy Sue, Afghanhund, Äg. Magdalena Hernandez, Fagersta

 

BIS – veteran
1. SUCH Señorio Of Shikarah´s, Pudel Mellan, Äg. Madeleine Bergendahl, Kolsva
2. Manaca´s In High Fashion, Cocker Spaniel, Äg. Stefan Fundberg, Saxdalen
3. NORDUCH Yulara Fulared Friscus, Basenji, Äg. Camilla Lebzien, Sala
4. Cessibonis Joy Of Candy, Samojedhund, Äg. Marjatta Överkvist, Frövi
Reserv Wisex´s Zimon, Japansk Spets, Äg. Monica Matsson, Täby
Barn med hund -10 år
1. Jennifer med Bizzan
Barn med hund 10-16 år
1. Lisa med Nova

 

Parklass
1. Big Sock´s Bob Marley och Big Sock´s Brenda Lee Jones, Basset Hound, Äg. Carina Winlöf, Krylbo och Annica Ringman & Carina Olsson Kopparberg/Ställdalen
2. SUCH Krambjörnens Mornings By The Creek och Bearbos Jon The Cruiser, Newfoundlandshund, Äg. Britt-Louise Lundgren/P-A Söderkvist, Kolsva
3. SUCH Vitagårdens Silver Baron Von Elf och Wisex´s Zimon, Japansk Spets, Äg. Monica Matsson, Täby
Arbogas vackraste hund: RackiRocks Izor, Golden Retriever, Äg. Carina Sirby, Arboga

 

Utställning  2 november i KMW-Lokalen , Köping

 

BIS – vuxen
1. Cazavina´s Vindi, Irländsk Varghund, Ägare Evy Johansson & Ing-Mari Johansson, Trollhättan.
2. Nordv-03 SV-04, -06, -07, -08 Svelmo´s Uno, Ägare Lena Törnros, Borlänge.
3. Soft & Shiney Performance, Cockerspeniel, Ägare Ingegerd Westerlund, Grangärdet.
4. Okamis Hard To Resist, Siberian Husky, Ägare Ann Koski, Ervalla
Reserv Yangadoo´s Love To Love You, Lhasa Apso, Ägare Christin Edlund, Örebro

 

BIS – valp
1. Art Attack Nice ´N Easy, Stor Pudel, Ägare Anneli Susi, Surahammar
2. Zorro, Petit Basset Griffon Vendeén, Ägare Christina Hedström & Thomas Holmström, Nordmarkshyttan
3. Blue Feelings Pocahontas, Bedlington Terrier, Ägare Anne-Li Högström, Köping
4. Eirams Ricky Rödräv, Breton, Ägare Monica Kjellin, Kolsva
Reserv Con Carlos Caroll, Grand Danois, Ägare Carlos Rodrigo Bärndal, Lillkyrka
BIS-Veteran
1. Such Senorio Of Shikarah´s, Mellan Pudel, Ägare Madeleine Bergendahl, Kolsva
2. Nordv-03 SV-04, -06, -07, -08 Svelmo´s Uno, Ägare Lena Törnros, Borlänge
3. Manaca´s In High Fashion, Cockerspaniel, Ägare Stefan Fundberg, Saxdalen.
4. Cessibon´s Joy Of Candy, Samojedhund, Ägare Marjatta Överkvist, Frövi.
Reserv R. Silenzio´s Ambassadör Ruben, Papillon, Ägare Lena Ravn, Enskede
Parklass
1. Bearbos Jon The Cruiser & Such Krambjörnens Mornings By The Creek, Newfoundlandshund, Ägare PA Söderkvist och Britt-Louise Lundgren, Kolsva
2. Högeruds Karamia Tiger-Girl & Högeruds Indisia, Långhårig Kanin Tax, Ägare Linda Aspelöf, Ervalla
3. Aisopos Embla & Stenrikas Härliga Helmy, Västgötaspets, Ägare Edin Varmaz & Sarah Schapira, Kolbäck

 

Barn med hund -10 år
1. Julia med Embla

 

Barn med hund 10-16 år
1. Julia med Diiza
Köpings vackraste hund: Bringemos Fun In The Sun, American Staffordshire terrier, Ägare Krister Gustén, Köping.
Kungsörs vackraste hund: Ingen deltagare